Hendrikx Van der Spek

Spelling en taalvaardigheid

Wilt u uw kennis over de Nederlandse spelling opfrissen? In de cursus Spelling en taalvaardigheid leert u een foutloze tekst te schrijven. U bent u straks niet alleen op de hoogte van de nieuwe spellingsregels, u verbetert ook uw algemene taalvaardigheid. Deze opfriscursus geeft u inzicht in: 

  • de regels voor de nieuwe spelling
  • de valkuilen van de Nederlandse taal
  • de regels voor de werkwoordspelling, waaronder 'Engelse' werkwoorden

Voor wie?

Deze training is bestemd voor iedereen die zijn of haar kennis van de Nederlandse taal wil opfrissen. Het niveau van de training wordt afgestemd op de cursisten.

Wat leert u?

In de cursus komen alle nieuwe spellingregels aan bod. Programma:

  • nieuwe spellingregels
  • korte oefeningen
  • lijstjes met 'probleemgevallen'
  • onveranderde, maar misschien toch onbekende, spellingregels
  • de d's en t's
  • interpunctie
  • taalvaardigheidsregels (hun-hen, dat-wat, omdat-doordat etc.)

Cursusmateriaal

Bij deze workshop ontvangt u een een beknopte syllabus met oefeningen. De syllabus geeft een overzicht van de veranderde spellingregels. Daarin zijn handige lijstjes opgenomen van 'probleemgevallen'.

Nazorg

Ook na afloop van de training kunt u natuurlijk nog een beroep op ons doen. U kunt onze trainers altijd benaderen met vragen of bijvoorbeeld een zelfgeschreven tekst ter screening aan hen voorleggen. Gratis. Want nazorg is volgens ons onlosmakelijk verbonden met de training zelf.

U kunt deze training volgen als:

|