Hendrikx Van der Spek

Bureau voor bedrijfscommunicatie

HvdS werkt mee aan de nieuwe Artis-site

Natura Artis Magistra vernieuwt! Niet alleen vindt er een grote vernieuwing plaats in de tuin zelf, ook de huisstijl van Artis krijgt een ander jasje. Een goed moment om de oude website aan de kant te zetten en te vervangen door een prachtige nieuwe site. Toen het ontwerp klaar was, moest de content volgen. Maar welke informatie moet er op de site? Voor het antwoord op die vraag schakelde Artis de expertise in van Hendrikx Van der Spek.

De vraag

Artis heeft een ontwerpbureau gevraagd een nieuw ontwerp te maken voor de website. Dit ontwerp moet uitstralen dat Artis meer is dan een dierentuin. Samen met Artis bedacht Fabrique ook een opzet voor de sitestructuur. Voor de content trok Artis een nieuwe webredacteur aan. Om te zorgen dat de webredacteur snel aan de slag kon met het schrijven van de content, was er een contentplan nodig. Artis had echter niet voldoende tijd en capaciteit om dit contentplan snel op te leveren. Het contentplan is erg belangrijk, omdat hierin is beschreven welke content nodig is om de boodschap van de website – Artis wil het delen van kennis de bezoeker liefde en zorg voor de natuur bijbrengen – uit te dragen. Hendrikx Van der Spek werd ingeschakeld om het contentplan en een bijbehorend contentschema te maken. 

Contentschema

Marleen Overduin van Hendrikx Van der Spek nam de taak op zich om een contentplan en contentschema te ontwikkelen. Na een intakegesprek met de opdrachtgever heeft zij interne contentleveranciers geïnterviewd en achterhaald wat zij belangrijk vonden op de website. Met deze informatie heeft Marleen een gewijzigde sitestructuur voorgesteld. Op basis van de nieuwe sitestructuur heeft zij geïnventariseerd welke onderdelen er op de site moesten komen en welke onderwerpen daarbij hoorden. Daarnaast heeft zij per onderwerp een voorstel voor de inhoud gegeven. Dit alles is opgenomen in een uitgebreid contentschema, waarin ook de beheerfrequentie, de contentverantwoordelijke en zoekmachinetrefwoorden zijn opgenomen.

Contentplan

Het contentschema is onderdeel van een contentplan geworden. In het contentplan staan naast de sitestructuur ook de doelstelling van de site, redactionele en vormgevingsafspraken en persona’s die zijn voortgekomen uit de doelgroepanalyse. Ook heeft Marleen voor de verschillende contentsoorten contentsjablonen ontwikkeld, die voor de webredacteur als handvat dienen tijdens het schrijven van de content. Deze sjablonen worden in het CMS geïmplementeerd, zodat de afspraken over de inhoud van de content gehandhaafd blijven.

De webredacteur van Artis is inmiddels van start gegaan met het schrijven van de content. Een flinke klus, waarvan het eindresultaat nu op de nieuwe Artis-website is te bewonderen.

Artis aan het woord

“Marleen Overduin van HvdS stapte bij de ontwikkeling van de nieuwe website in een rijdende trein. Vanaf het eerste moment gaf zij waardevolle adviezen. De productie van het contentplan ging razendsnel. Dit document is belangrijk gereedschap geworden voor de webredactie. Marleen heeft ons beter zicht gegeven op onze eigen site.”

Website Artis

Logo Artis